09190840025 - 09219410769

تعمیرات و رگلاژ درب و پنجره

تعمیرات و رگلاژ درب و پنجره

ارسال شده توسط میثم توحیدلو

اینجانب میثم توحیدلو با 15 سال تجربه در زمینه تعمیرات و رگلاژ درب و پنجره دوجداره upvc و الومینیوم و تعمیر فریم لس در خدمت شما همشهریان عزیز تهران و کرج می باشم،لازم به ذکر است که خدماتی که اینجانب در زمینه تعمیر و رگلاژ پنجره دوجداره ارائه می کنم در اسرع وقت و تمامی ایام هفته حتی در روز های تعطیل با مناسب ترین قیمت و بالاترین کیفیت می باشد.

خدمات تعمیر و رگلاژپنجره یوپی وی سی و الومینیوم در هر لحظه از شبانه روز و در سراسر مناطق 22 گانه تهران (شمال ، جنوب ،مرکز ، شرق ، غرب ) و تمامی مناطق کرج و شهرستان های حومه انجام می پذیرد.

برای تعمیر و رگلاژ درب و پنجره upvc و الومینیوم  با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید.

تعمیرات پنجره دوجداره یک امر ضروری برای استفاده بهتر از درب و پنجره upvc و الومینیوم می باشد و این نوع پنجره ها به گونه ای مهندسی و ساخته شده اند که توسط تعمیرکار پنجره دوجداره قابل تعمیر و رگلاژ می باشند اما باید دقت کنید که تعمیرات پنجره upvc و یا تعمیرات پنجره الومینیوم یک کار کاملا تخصصی بوده و باید توسط افراد خبره انجام شود.

امروزه درب و پنجره های یو پی وی سی و دوجداره الومینیومی به دلیل مزایای بی نظیر و زیبایی ظاهری و طول عمر مفید در صنعت ساختمان بسیار مورد استفاده قرار می گیرند.

در بحث تعمیر پنجره دوجداره نکاتی را به طور مختصر عنوان می کنیم:

به طور کلی درب و پنجره های دوجداره باید به درستی نگه داری و استفاده شوند تا سالیان طولانی کارایی و بهره وری خود را حفظ کنند اما در مواردی با توجه به نصب نادرست اولیه و شیوه نادرست استفاده دچار مشکلاتی می گردند که کاملا قابل تعمیر و یا تعویض می باشند و این اطمینان در این نوع درب و پنجره ها وجود دارد که تمامی قطعات ان از جمله یراق الات ، دستگیره و لولا و اسپانولیت قابل تعمیر هستند و در موارد لزوم نیز می توان در تعمیرات پنجره دوجداره این قطعات را تعویض کرد و با خیال اسوده از مزایای بی نظیر درب و پنجره بهره برد.

باید توجه داشت که  مزایای درب و پنجره دوجداره upvc و الومینیوم باعث شده است که امروزه تمامی اقشار جامعه به اهمیت ان پی ببرند ، از جمله این موارد می توان به صرفه جویی در انرژی و عایق بندی حرارتی و صوتی اشاره کرد که همه چیز را برای ارامش شما محیا می کند.

تعمیرات و رگلاژ درب و پنجره upvc و الومینیوم به شرح زیر می باشد:

 • تعویض یراق الات از کار افتاده و خراب
 • تعویض لولای درب و پنجره upvc و الومینیوم
 • اضافه کردن بازشو به پنجره های فیکس و همچنین تغییر چپ بازشو به راست بازشو و برعکس
 • رگلاژ پنجره upvc و رگلاژ پنجره الومینیوم
 • رفع ایرادات موجود در هنگام باز و بسته کردن پنجره های دوجداره upvc و الومینیوم
 • عایق بندی و گرفتن درزهای موجود در اطراف پنجره های دوجداره
 • تعویض و تعمیر قفل و دستگیره پنجره دوجداره upvc و الومینیوم
 • تعویض لاستیک های اطراف درب و پنجره
 • تعویض لولای پنجره فریم لس
 • تعویض و تعمیر اسپانولیت ( اسپانیولت ) پنجره های upvc

برای جلوگیری از ایرادات احتمالی و در نتیجه عدم نیاز به تعمیر پنجره upvc وهمچنین تعمیر پنجره الومینیوم باید مواردی را رعایت کنید از جمله:

 • استفاده درست از پنجره دوجداره و باز و بسته کردن اصولی
 • تعویض دوره ای لاستیک های اطراف پنجره upvc و الومینیوم برای عایق بندی و درزگیری بهتر
 • اطمینان از وجود فریم اهنی در اطراف پنجره های دوجداره در هنگام نصب
 • تنظیم دقیق یراق الات پنجره های دوجداره که این مورد به عهده تعمیرکار پنجره یو پی وی سی و الومینیوم می باشد.
 • سفت کردن پیچ های قفل و دستگیره پنجره های دوجداره در هنگام شل شدن

در بسیاری از مواردی که در تعمیر و رگلاژ پنجره دوجداره با ان مواجه می شویم بحث نبود فریم اهنی در اطراف پنجره های دوجداره upvc و الومینیوم می باشد که ایرادات زیادی را از جمله خارج شدن از رگلاژ پنجره upvc و الومینیوم را ایجاد می کند.

باید دقت کنید که نباید افراد خود اقدام به تعمیرات و رگلاژ پنجره های دوجداره کنند ، زیرا رگلاژ پنجره و همچنین تعویض یراق الات ناکار امد نیاز به تخصص داشته و پارامترهای خاص خود را می طلب که تنها توسط تعمیرکار و سرویس کار پنجره های دوجداره ممکن است.

پنجره های که توسط اینجانب تعمیر و رگلاژ می گردد:

 • تعمیرپنجرهupvc
 • تعمیر پنجره الومینیوم
 • تعمیر پنجره فریم لس
 • تعمیر پنجره فولکس واگنی

تعمیرات پنجره upvc

رگلاژ درب و پنجره upvc و الومینیوم

در این بخش مطالبی را  در زمینه نحوه رگلاژ پنجره دوجداره بیان کرده و نکاتی را در این باب ذکر می کنیم:

رگلاژ به معنای تنظیم دقیق می باشد و در بحث درب و پنجره های دوجداره نیز کاربرد دارد و به قرار گیری دقیق و درست یراق الات و لولا در جای خود و باز و بسته شدن بدون ایراد ،  اطلاق میشود.

 حال سوالی که وجود دارد این است که رگلاژ پنجره upvc و الومینیوم چگونه انجام میشود، برای گرفتن جواب این سوال ادامه مطالب این بخش را به خوبی مطالعه کنید:

یکی از مهمترین قسمت های پنجره دوجداره، شیشه ان است که در بحث رگلاژ نیز تاثیر به سزایی دارد و تعمیرکار پنجره دوجداره با استفاده از زیر شیشه های مخصوص باعث قرار گیری درست شیشه در جای خود شده و وزن شیشه دوجداره در تمامی نقاط پنجره دوجداره پخش می شود و پنجره یو پی وی سی و الومینیوم به خوبی باز و بسته شده و در جای خود محکم گردد.

اسپانولیت (اسپانیولت ) نیز از جمله مواردی است که باید در رگلاژ پنجره تنظیم و چک شود.

زاماک و یراق الات نیز در بحث تعمیرات و رگلاژ پنجره های دوجداره نقش کلیدی را ایفا می کنند و تعمیرکار باید دقت کند که این دومورد به درستی عمل کنند، در غیر این صورت یا تعمیر شود و یا تعویض گردد.

بحث بعدی که در تعمیر و رگلاژ پنجره های upvc و الومینیوم مطرح میشود بحث لولا می باشد که به دو صورت استفاده از الن و جابه جایی توسط ابزار  مخصوص انجام می پذیرد ، البته الن در تنظیم یراق الات و زاماک نیز کابرد دارد.

ابزار مورد استفاده در تعمیرات و رگلاژ پنجره های دوجداره

ابزاری که در تعمیر و رگلاژ پنجره دوجداره کاربرد دارد: پیچ بند ، دریل ، الن ، زیر شیشه ، لاستیک درزگیر ، چسب سیلیکون،پیچ گوشتی و امبردست و.. می باشد.

علت عایق حرارتی و عایق صوتی پنجره upvc و الومینیوم

عایق بندی پنجره دوجداره از جمله مواردی است که باعث استفاده از این نوع درب و پنجره ها در ساختمان ها شده است و دلیل عایق بودن پنجره های upvc و الومینیوم وجود شیشه دوجداره و همچنین جنس پنجره های یو پی وی سی و لاستیک های درزگیر مخصوص می باشد و چسبی که در پایان نصب به اطراف پنجره های دوجداره زده میشود سبب عایق کامل پنجره های دوجداره شده  و درب و پنجره upvc و الومیینوم ، از نظر حرارتی و صوتی در بالاترین سطح عایق بندی قرار می گیرند.

البته چسب کاری و رگلاژ دقیق پنجره های دوجداره سبب اب بندی و جلوگیری از نفوذ اب از اطراف پنجره دوجداره نیز میشود.

در بسیاری از موارد مشاهده میشود که افرادی که تجربه کافی و تخصص مورد نیاز برای تعمیر پنجره های دوجداره را ندارند اقدام به ارائه خدمات در این حیطه می کنند و امروزه نیز تعداد کثیری از این افراد وجود دارد که علاوه بر ایجاد ایرادات بیشتر صرفا تعمیرات را به صورت موقت با دستمزد کمتر انجام می دهند که بعد از مدت کوتاه درب و پنجره دچار ایراد می شود، توصیه بنده به شما این است که با تعمیرکاران خبره برای تعمیر پنجره upvc و الومینیومی تماس حاصل کنید.

برای مشاوره رایگان و تعمیر و رگلاژ درب و پنجره های دوجداره upvc و الومینیوم با ما تماس بگیرید.

تعمیر پنجره دوجداره یو پی وی سی با  تعمیر پنجره الومینیوم تفاوت های زیادی دارد و دلیل این تفاوت در ساختار و یراق الات است.

تعمیرات نمای فریم لس

در شهرهای بزرگ و کوچک ساختمان هایی با نمای تمام شیشه ای به چشم میخورد که زیبایی منحصر به فردی به طراحی خارجی ساختمان ها داده است و در طی سال های گذشته تعداد این نماها رو به افزایش است.

نمای تمام شیشه با فریم الومینیومی که در این ساختمان ها به کار رفته است را نمای فریم لس می نامند و مزایا و کارایی های خاص خود را دارد و مهندسی ساخت نمای فریم لس با متد های روز دنیا می باشد.

نمای فریم لس از دو بخش ثابت و بازشو تشکیل می شود به گونه ای که تعدادی از شیشه های مستطیلی شکل به صورت ثابت نصب می شوند و فیکس هستند و تعدادی هم به صورت بازشو وقابلیت باز و بسته شدن را دارند.

قسمتی که باعث باز و بسته شدن لنگه متحرک می شود را لولا می نامند و به طور کلی هر نمای متحرک فریم لس از دو لولا در دوطرف عمودی تشکیل می شود و به وسیله پیچ های مخصوص ابتدا در لنگه و سپس در فریم الومینیومی یا اهنی وصل می گردد، البته نصب لولای فریم لس با محاسبات دقیق انجام می شود تا در هنگام باز و بسته کردن مشکلی ایجاد نشود.

این لولاها دارای مقاومت بالایی می باشند و در مارک ها و جنس های مختلف در بازار عرضه می شوند که معروف ترین لولای فریم لس جنس ایتالیایی است ، زیرا هم دارای الیاژ سخت تر می باشد  و هم در ساخت ان از قطعات مستحکم تر استفاده شده است.

در بحث تعمیرات فریم لس بیشتر لولای ان دچار مشکل می شود و در طی اتفاقات و باز و بسته کردن غیر اصولی و همچنین جنس نامرغوب لولا ، خرابی به بار می اورد  و لنگه نمای فریم لس مورد نظر را کامل از کار می اندازد و تنها راه حل بازگشت کارایی ان تعویض لولای شکسته یا خم شده با لولای مرغوب جدید است.

تعمیر پنجره دوجداره upvc و الومینیوم و تعمیرات نمای فریم لس ابزار و نیروی کار ماهر خود را نیاز دارد و افراد اندکی هستند که هر سه مورد را می توانند عملیاتی و اجرایی کنند و خروجی مناسب را ایجاد کنند.

اینجانب سال هاست که در زمینه تعمیر پنجره دوجداره upvc و الومینیوم و نمای فریم لس فعالیت می کنم و با شرکت های معتبر زیادی همکاری داشته و دانش و تخصص خود را در زمینه های مختلف تعمیرات و رگلاژ بالا برده ام و طی این سال ها در هیچ مورد از تعمیرات درب و پنجره دوجداره و فریم لس نارضایتی از سمت کارفرما وجود نداشته و درستی و انجام دقیق کار را بر هر چیزی مقدم می دانم و فعالیتم در تمامی نقاط تهران و کرج می باشد.

تعمیرات فریم لس نیاز به تجربه و تخصص بالایی دارد زیرا هم امکان سقوط لنگه وجود دارد و هم ممکن است نصب و تعویض لولا به خوبی انجام نشود و بعد از مدتی لولای جدید نیز دچار خمیدگی شود.

روال کار به این ترتیب است که تعمیرکار درب و پنجره ابتدا پیچ های لولای فریم لس قبلی را باز می کند و لنگه را پایین می اورد و بعد از خارج کردن کامل لولا با انجام محاسبات دقیق لولای فریم لس جدید را بر روی لنگه پیچ کرده و کمک نفری که به همراه دارد لنگه را بر روی فریم پیچ می کند، دقت کنید که تعداد پیچ ، نحوه محاسبات و همچنین نحوه سوار کردن لنگه بر روی فریم بستگی به اندازه و نوع لولا و نحوه قرار گیری ان دارد.

برای تعمیرات نمای فریم لس و تعمیر و رگلاژ درب و پنجره دوجداره upvc و الومینیومی خود می توانید در هر لحظه از شبانه روز با بنده تماس بگیرید.

استفاده درست پنجره های دوجداره

درب و پنجره های دوجداره یو پی وی سی و الومینیومی بر اساس یک سری قوانین و پارامترهای اصولی طراحی و تولید می شوند و نحوه استفاده از ان ها در حفظ و ماندگاری پنجره دوجداره تاثیر زیادی دارد و اگر نکاتی را رعایت کنید ، نیاز به تعمیرات پنجره  دوجداره کمتر می شود و درب و پنجره هیچ گاه از رگلاژ خارج نمی شود.

بیشترین بخشی که از پنجره های دوجداره در تحرک است بخش دستگیره می باشد که به وسیله اسپانیولت عمل می کند و توپی را در زاماک جای داده و لنگه پنجره در فریم محکم می شود. بهتر است دستگیره پنجره دوجداره را در هنگام استفاده بیش از حد تحت فشار قرار ندهید و دقت کنید که یراق الات پنجره دوجداره را با پارچه خیس شستشو دهید و در هنگام تمیز کردن شیشه دوجداره فشار زیادی به ان وارد نکنید زیرا اگر زیر شیشه مورد نظر جابه جا شود لنگه از رگلاژ خارج می شود.

به طور کلی تعمیرات و رگلاژ پنجره های دوجداره در هر صورتی امکان پذیر است اما استفاده مناسب شما نیز در کاهش ایرادات دخیل می باشد.

تعمیرات پنجره دوجداره یک کار تخصصی است

تعمیر پنجره upvc و الومینیوم یکی از حرفه هایی است که تخصص و تجربه در ان حرف اول را می زند و بدون شک افرادی که در این زمینه تخصصی ندارند تنها مشکلات به وجود امده را افزایش می دهند و هزینه های تعمیرات و رگلاژ را بالا می برند.

تمامی قطعات پنجره دوجداره باید به درستی تنظیم شوند و در صورتی که قابلیت تعمیر وجود نداشته باشد، تعویض شوند تا کارایی صد در صدی باز گردد.

درب و پنجره های دوجداره upvc و الومینیوم مزایای خیلی زیادی دارد که به چند مورد اشاره می کنیم:

 • رنگ بندی متنوع در طرح های مختلف برای طراحی داخلی و خارجی زیباتر و خاص تر
 • طول عمر بالا و مقاومت و استحکام بی نظیر
 • پنجره دوجداره بهترین عایق صوتی و حرارتی است که موجب بهینه سازی انرژی و صرفه جویی در هزینه خانوار می شود و اسایش را به ارمغان می اورد.
 • قابلیت درزگیری ، اب بندی و عایق بندی پنجره های دوجداره که باعث جلوگیری از ورود گرما در تابستان و سرما در زمستان می شود.
 • دارای مهندسی و یراق الات خاص
 • عدم تغییر رنگ در مواجه با نور خورسید
 • پنجره دوجداره غیر قابل اشتعال در اتش سوزی ها می باشد
 • پنجره دوجداره یو پی وی سی و الومینیومی به گونه ای ساخته می شوند که هنگام وقوع بارش شدید باران از ورود اب به داخل منزل جلوگیری می کنند.
 • یکی از ویژگی های پنجره های دوجداره upvc و الومینیوم قابلیت تعمیر و رگلاژ ان در هر سطحی است.

ابتدا بهتر است بررسی کنیم که چرا بشر به فکر ساخت پنجره های دوجداره افتاد و پس از ان اهمیت تعمیرات و رگلاژ ان را دنبال کنیم.

در دنیای انسان ها انرژی جایگاه ویژه ای را به خود اختصاص داده است ، به گونه ای که حیات ما وابسته به این نعمت طبیعی است و سرما و گرما و برق و هر انچه بشر برای زندگی نیاز دارد در انرژی خلاصه شده است.

اهمیت بهینه سازی انرژی مسئله ای بود که همواره مورد توجه جوامع مختلف قرار داشت و ساختمان ها مرکز مصرف انرژی حرارتی توسط انسان ها مطرح شدند و اهمیت صرفه جویی و بهینه سازی انرژی در ساختمان ها مورد توجه قرار گرفت.

بشر برای این نیاز حیاتی پنجره دوجداره upvc را طراحی و مهندسی کرد و پس از ان به شکل قانون در امد و تمامی ساختمان ها موظف شدند تا از درب و پنجره دوجداره استفاده کنند تا علاوه بر علایق بندی صوتی و حرارتی یک زیبایی منحصر به فردی به دیزاین خارجی و داخلی داده شود.

پس از اینکه این طرح در کشور های مختلف اجرایی شد ، رگلاژ و تعمیر پنجره دوجداره یو پی وی سی و الومینیومی برای رسیدن به این هدف حائز اهمیت قرار گرفت زیرا مردم با این دیدگاه غلطی که نسبت به پنجره های اهنی داشتند فکر می کردند که پنجره های دوجداره نیز همان کارایی را دارد و از این موضوع قافل بودند که با رگلاژ پنجره دوجداره upvc و الومینیومی و در صورت ایراد با تعمیر پنجره دوجداره می توانند بهترین استفاده را از این پنجره ها ببرند و بالاترین سطح عایق بندی را در منازل تجربه کنند.

تعمیر پنجره دوجداره یو پی وی سی و رگلاژ پنجره های دوجداره upvc  تخصصی است که نیاز به تجربه و سابقه اجرایی دارد و این باور غلط وجود دارد که افراد عادی و یا حتی مبتدی اقدام به اینکار می کنند که عواقب ناگوار زیادی دارد که بزرگترین ان شکستن شیشه دوجداره و یا خم شدن پروفیل و از کار افتادن یراق الات پنجره دوجداره upvc و الومینیوم می باشد.

در صورت عدم تعمیرات و رگلاژ پنجره های دوجداره upvc و الومینیومی از حداقل مزایای ان بی بهره خواهید ماند.

تعویض شیشه پنجره دوجداره

تعویض شیشه شکسته پنجره های دوجداره از جمله خدمات تیم هیراد در سطح تهران و کرج است که به صورت 24 ساعته و در کمترین زمان ممکن و پایین ترین قیمت انجام می شود که به دلیل استفاده از بهترین شیشه های دوجداره در طرح تعویض شیشه شکسته به عنوان معتبرترین مرکز خدمات پس از فروش درب و پنجره upvc و الومینیوم شناخته می شود.

به دلیل ساختاری که شیشه های دوجداره دارند به سادگی دچار شکستگی نمی شوند اما یک ضعف کلی در طراحی ان ها وجود دارد که از لبه ها به شدت اسیب پذیر هستند و در صورت ضربه به شدت شکسته شده و به حالت پودر در می ایند.

البته زمانی که رگلاژ پنجره های دوجداره نیز به خوبی انجام نشده باشد در اثر فشار ناشی از پروفیل و یراق الات و عوامل انسانی شکستگی های جزئی و کلی در سطح ان اتفاق می افتد که نیاز برای تعویض شیشه شکسته احساس می شود.

در بین شیشه های دوجداره UPVC از گاز ارگون استفاده می شود که باعث تعادل دمایی در محیط و افزایش بهینه سازی انرژی می شود که این موضوع باعث افزایش بهره وری می شود.

تعویض شیشه شکسته پنجره دوجداره  نیاز به تخصص دارد و توسط افراد عادی به هیچ وجه ممکن نیست و تنها با ابزار مخصوص و تجربه تعمیرکار می توان یک نتیجه خوب گرفت.

هزینه تعویض شیشه پنجره دوجداره کاملا مناسب بوده و به دلیل همکاری تیم هیراد با تولیدی های معتبر سعی ما این است که بهترین جنس شیشه با بهترین قیمت را برای بر طرف کردن نیاز همشهری های عزیز تهران و کرج تهیه کنیم.

لازم به ذکر است که در طرح جدیدی که تیم کاری ما پیش گرفته است می توان با تعویض پروفیل و شیشه های دوجداره با سه جداره می توانید در مناطقی که رفت و امد ماشین زیاد است و الودگی صوتی باعث اخلال در زندگی شماست ، ارامش و اسایش را به ارمغان بیاورید.

همواره تاکید تیم فنی ما این است که تعمیرات پنجره های دوجداره UPVC و الومینیوم را جدی بگیرید تا علاوه بر کاهش هزینه ها و افزایش بهره وری و مصرف بهینه انرژی به اقتصاد خانوار کمک کنید.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...

1 دیدگاه برای“تعمیرات و رگلاژ درب و پنجره

 1. باسلام و خسته نباشید و تشکر فراوان بابت مطالب مفید و کامل تون.
  سوالی که برای بنده پیش اومده اینه که چرا تعمیرات و رگلاژ پنجره دوجداره یه کار تخصصی و افراد عادی از پس اینکار بر نمیان ، ممنون میشم که توضیحات مختصر در این زمینه بدید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *